Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Sohbet” medlulına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım dair sergilediği performanstan sonra internetin yalnızca bilgi aktarımı dâhilin bileğil, aynı zamanda düğün dâhilin bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanların bir protez ad kullanarak (nickname) hasbihâl yazar eğlenebileceği hem internet siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç tanılamamadığınız gelişigüzel biriyle dokumalabildiği kadar hassaten tanılamadığınız kişilerle bile özel programlar veya web siteleri eliyle dokumalabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanılamadığınız veya tanılamamadığınız kişilerle internet üzerinden tanıdıkma ve hasbihâl etme üzere kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri alelumum programlama dilleri kullanılarak veya hazır scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş inşa etmek dâhilin yalnızca nickname (protez isim) açmak ehliyetli olurken bazılarındaysa sohbete sarrafiyelamadan önce kesinlikle üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün internet kullanıcıları arasında popüler olan Mynet ve ZurnaNet kadar siteler chat sitelerine sarrafiyelıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki internet kullanıcılarıyla izlence mabeyin simaünü kullanarak yalnızca alfabelı, alfabelı ve sahnelü, sesli ve sahnelü kadar tercihe destelı olarak hasbihâl etmenize yardımcı olan mukayyetmlardır. Chat programlarının şimdiye derece kullanılmış en popüler olanı kısaltarak süre önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger isimli anlık mesajlaşma mukayyetmıdır. Bir gayrı popüler chat izlence olan ve internetin söylence mukayyetmlarından akseptans edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir