Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, erdemli lisans eğitimini Değer özgü Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Idare ve Kuruluş düzında İstanbul ışıklı Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi bölümünde bellik kuruluşu, yönetimi, önemli bellik planlaması ve Türkiye’de ilk posta önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise kuruluşlanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze kadar eğitim bilimi bölümünde familya olarak birçok markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En kocaman ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden saksılayarak dünya geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, zanaat, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası enerjik çaldatmaışmalar yürüten KALKO, birçok ayak topu, sepet topu abdübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl başkanlık yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde alan aldığı Kocamançekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin yanı saf Türkiye’nin en kocaman özel ekol ve kurs derneği olan TÖDER’de 6 yıldır yönetim kurulunda alan almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi düzında yaptığı sükselı antreimlerden dolayı birçok düğün, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Yetişek Başlangıçimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu içtimai yardımlaşma vakfında eğitim bilimi düzında projeler yürütmektedir. Her yıl birçok öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Haberci Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve iptidai ile yanında öğretmenleriçin lojman yaptırıp Ulusal Yetişek Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir