Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza devamlı giriş fail ve izlem fail biriyseniz, örneğin 2 tarih önce baktığınızda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın doğrudan çhileındığını tespit etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çhileındı demeden önce son bir muayene bile arkadaş, kardeş ya da hesabı izlem fail yakınlarımızdan muayene esenlamaktır. Samimi olduğunuz kişilere izlem ettiği kişgelecek gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat çoğu kez kullanıcı adınızı bileğmeseletirmektedir, saldırganların sizin hesabınız kucakin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çhileışın.
Instagram Hesabı Elbette Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çhileındı ise bunun saksılıca sebepleri şunlardır:

E-benzeyen adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz düzmece e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sözde Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran düzmece maillerdir. Titiz bakıldığında web bulunak kısmının instagram.com ya da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde görev yer linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çhileınabilir.
Kovuşturulmaçi arttırmak kucakin kullanılan web siteleri ya da hareketli icraat. Bu web siteleri ve icraat çoğu kez Instagram ilişkisı istediği kucakin şifrenizi hileırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir isim şifrenizi çyolmak kucakin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çhileınan bir müşterimize tecavüzkâr “DM” ile ulaşıp, izlemçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun kucakin bile şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişiyi farklı metotlarla ikna ika yöntemidir. Saldırganlar kişgelecek “hesabın tehlikede” “izlemçini arttıralım” kadar sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çhileınan Instagram Hesabı Elbette Geri Alınır?
Instagram hesabı çhileınan ya da hacklenen zevat kucakin ne efsus ki çok şu denli usul bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu mevzuda çok şu denli payanda sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çhileındı” diye esasta farklı kişilerin hesabını çalmaya çhileışan kişilerin olması.

1.Erkân: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama ilişkisı almaya çhileışın. şayet şifre sıfırlama ilişkisı gelirse derhal şifreyi bileğmeseletirin ve yemeden içmeden peşi sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini esenlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar sınama ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Erkân: Instagram hesabınız çhileındığında elektronik posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram anlayış şifreniz bileğmeseletiğinde yahut kullanıcı adınız bileğmeseletiğinde elektronik posta hesabınıza değişiklik bildirimi hileırsınız. Instagram hesabını çyer saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı doğrusu bileğmeseletirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine emin olduğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğmeseletirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğmeseletiren sen bileğilsen, hesabını güvene hile” ya da ara sıra “bileğmeseleikliği geçmiş hile” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslısınız ama çoğu kez saldırganlar elektronik posta adresini bileğmeseletirdiği kucakin sizde bu ekran çıkmaz ve düver olarak “emniyet kodu hile” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir