Gezegenlerin Anlamları Nelerdir?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve özge feza cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyici bir feza fen dalıdır. Bu fen dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanoğluın evetşamlarına taraf veren bir araç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çallıkışmalarında, çeşitli feza cisimlerinin insanoğluın yabanlık özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar alelumum Burç Yorumları adı şeşnda örgülır.

  • Astrologlar, mevlit tarihleri, mevlit saatleri ve mevlit bölgeleri üzere zatî detayları kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, mevlit haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında sahih adımları atmaları sinein tavsiyelerde bulunur ve tarz gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini özümleme fail ayin burçları ve mevlit haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak arazi allıkır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Doğum hariktalrında farklı alanları özümleme fail evlerdir.
Ayın Burçları Ayın yıl ortamında hangi burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan çecik şeklinde bir feza haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne denli insanoğluın hayatlarına taraf veren bir disiplindir. Bugün bile insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine mehabetli rağbet göstermektedirler. Bununla beraberinde astrolojinin uygulanması ve tasarrufı konusunda makul görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri namına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, alelumum mevlit haritası yorumlamak, yabanlık analizi icra etmek, aşk ve bağ astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, keyif astrolojisi üzere konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin yazgıındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne denli başarılı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Doğum haritası yorumlamak, astrologların en anayasa görevlerinden biridir. Kişinin mevlit tarihine, saatine ve namına için hazırlanan mevlit haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları versiyon ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin banko bir encam tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan üzere başarılı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı olduğunun kızılı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji üzerine henüz çokça malumat sahibi olmak istiyorsanız, biriyi terimle huzurlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin sinein Astroloji Terminolojisi’ni keşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve mevlit haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi sinein kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan yıldız grupları olarak görülür. Burçlar, bir mevlit tarihine için belirlenir ve biriyi kişiye için yabanlık ve gelecekteki olaylar üzerine malumat verebilir.

  2. Kükremek ıtır: çoğu kez 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlar sinein kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cöyiğit ve özgüvenli yabanlık özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer ıtır: Doğum haritasında Kamer’ın evetğu burçtur. Kamer burcu, bir kişinin birey yönden kesinlikle hissettiğine, hassasiyetine ve nefes aldığı üzere evetşyalnız şekline koku eder.

Burç yorumlaması üzerine çok çokça malumat sahibi olmak sinein, astroloji terminolojisine aşina olmak önemlidir.

Had Mazmunı
Doğum haritası Bir kişinin mevlit anında gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Doğum anında yükselen burçtur. Kişinin kendini deyiş etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi üzerine malumat verir.
Natal harita Doğum anındaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin yazgıındaki olaylar ve yabanlık özellikleri ile müteallik ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde devinme ederken bir başka gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin yazgıındaki etkilere koku edebilir.
Retrolar Bir gezegenin tarafünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğustalıkimlere koku edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak biraz çaba gerektirse bile, sahih bir şekilde kullanıldığında, yabanlık analizi, encam tahmini ve henüz dayanıklı çok mevzu üzerine malumat verme konusunda oldukça bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir